Ana içeriğe atla
İletişim Bilgileri
Fulya Birsu Kaya, PhD (c)
Öğretim Tasarımı Danışmanı

Doktora: Eğitim Teknolojisi, Bahçeşehir Üniversitesi (devam)

Yüksek Lisans: Eğitim Teknolojisi, Bahçeşehir Üniversitesi (2019)

Lisans: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Yıldız Teknik Üniversitesi (2015)

Araştırma Alanları: Öğretim tasarımı, çoklu ortam tasarımı, teknoloji entegrasyonu, uzaktan eğitim, sanal gerçeklik, eğitsel oyunlar

Fulya Birsu Kaya, kariyerine 2014 yılında uluslararası bir danışmanlık şirketinde yarı zamanlı Eğitim Teknoloğu olarak başlamış, mezuniyetinin hemen ardından aynı kurumda tam zamanlı olarak görevine devam etmiştir. Ardından beş yıl boyunca Bahçeşehir Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Uzman pozisyonunda çalışmıştır. Kariyeri boyunca uzaktan eğitim, öğretim tasarımı, çoklu ortam tasarımı, eğitsel oyunlar gibi çeşitli konularda özel ve devlet destekli projelerde/çalıştaylarda yer almış, bu konularda eğitimler vermiş ve pek çok lisansüstü dersin asistanlığını yürütmüştür. BAUSEM bünyesinde 40 saatlik “Eğiticinin Eğitimi” eğitimini veren Kaya, yüksek lisans tezini sanal gerçeklik alanında yazmıştır. 

Eylül 2020 itibarıyla, Özyeğin Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Merkezi’nde (OLTE) Öğretim Tasarımı Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Mühendislik Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda görev yapan öğretim elemanlarına, öğrenme ve öğretme sürecinde teknopedagojik eğitim çerçevesi doğrultusunda güncel bilimsel araştırma ve uygulamaları takip ederek danışmanlık hizmeti vermektedir.

Eğitim