Ana içeriğe atla
İletişim Bilgileri
Dr. Yeşim Nalkesen Akın
Öğrenme Tasarımı Danışmanı

Doktora: Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Teknolojileri 

Yüksek Lisans: Yeditepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Eğitimi 

Lisans: Marmara Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği 

Araştırma Alanları: Eğitim Teknolojileri, Profesyonel Gelişim, Duyuşsal Alan, Öğretim Tasarımı, İlk Yıl Deneyimi

Yeşim Nalkesen Akın 2006 yılında Marmara Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra uluslararası bir dil merkezinde beş sene boyunca genel ve akademik İngilizce, yeterlik sınavları ve uluslararası yetişkin öğrencilere yönelik Türkçe eğitimi vermiştir. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi’nde yarı zamanlı İngilizce Öğretim görevlisi olarak iki dönem çalıştığı bu senelerde yüksek lisans eğitimine de başlamıştır. Yüksek lisans tezinde kelime öğrenimine yönelik strateji eğitimi ve öğrenci özerkliği alanına odaklanmıştır. 2010 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır.

2010-2019 yılları arasında Işık Üniversitesi’nde İngilizce Öğretim Görevlisi olarak çalışmış, 2016-2019 yılları arasında Profesyonel Gelişim Biriminde (CPD) kurumsal ihtiyaç analizi, kurumsal ve bireysel ihtiyaçlara yönelik eğitim tasarlanması ve işe alım süreçlerinde çeşitli görevler almıştır. 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim teknolojileri doktora programına başlamış ve aday dil öğretmenlerine yönelik Sorgulama Topluluğu Modeli (STM) çerçevesinde bir eğitim programı geliştirilmesi ve tasarlanması üzerine doktora tezini tamamlamıştır. STM, eğitim teknolojileri, profesyonel gelişim ve strateji eğitimi konusunda yazarlığının bulunduğu çalışmaları vardır. 

Işık Üniversitesi’nden ayrıldıktan sonra 2019 yılında Sabancı Üniversitesi’nde görev almış, İngilizce Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2020-2021 bahar döneminde Maltepe Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak çalışmıştır. Sabancı Üniversitesi'nde 2020-2021 ve 2021-2022 akademik yıllarında Öğretmenlik Ödülüne layık görülmüştür. 

Özyeğin Üniversitesi bünyesinde öğrenme tasarımı danışmanı olarak Öğrenme ve Öğretme Ofisi (OLTE) ekibine katılmıştır. Yabancı diller okulu ve Hukuk fakültesindeki öğretim elemanlarına, eğitim bilimleri alanındaki güncel bilimsel araştırmaları, projeleri ve uygulamaları takip ederek teknopedagojik çerçeve doğrultusunda danışmanlık vermektedir. Sektörel eğitim programının tasarımı ve yürütülmesi sürecinde aktif olarak rol almakta ilgili paydaşlarla birlikte çalışmaktadır. Ayrıca, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine ihtiyaçları doğrultusunda bireyselleştirilmiş akademik destek vermektedir. 

Eğitim